Bu 2 Kripto Para Dikkatleri Çekiyor: Çöküşte Güç Gösterdiler!

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta sert satışlarla ciddi bir sarsıntı geçirdi. Lider kripto para Bitcoin 54 bin dolara kadar geriledi ve piyasayı da peşinden sürükledi. Bununla birlikte, kan banyosunun ortasında bazı tokenler piyasada güç gösterdi. Kripto analisti Vinicius Barbosa, bunlardan ikisine daha yakından bakıyor.

Kripto para piyasası çökerken EGLD ve XMR güç gösterdi!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasası, korku, belirsizlik ve şüphenin (FUD) hakim olmasıyla Bitcoin öncülüğünde çöktü. Bu arada, MultiversX (EGLD) ve Monero (XMR) güç belirtileri gösterirken, diğer kripto para birimlerinin çoğu zayıflık gösterdi. Bitcoin dört aylık bir fiyat aralığından çıkarak 5 Temmuz’da 53.540 dolara kadar geriledi. Bu fiyat hareketi Bitcoin’in %25’ten fazla geri çekilmeden 427 gün süren tüm zamanların “en uzun kazanma serisini” sona erdirdi.

BTC’nin Charles Edwards’ın ifadesiyle “gecikmiş bir düzeltme” yapmasıyla aynı zamanda, kripto traderları büyük bir long squeeze nedeniyle likidasyonlarda 600 milyon doların üzerinde kayıp yaşadı. Çoğu proje Temmuz ayının ilk günlerinde çift haneli kayıplar göstererek genel havayı düşüş eğilimine çevirdi.

MultiversX (EGLD) çöküşün ortasında en çok kazandıran oldu!

Kripto piyasası çöktü, ancak tüm kripto para birimleri kaybetmiyor. Gelecek vaat eden 880 milyon dolar piyasa değerine sahip Solana rakibi MultiversX, %10’luk etkileyici bir kazançla Cuma gününün 24 saatlik en çok kazanan kripto parası oldu. Çöküş sırasında EGLD, 31,95 dolardan işlem görüyordu ve genel zayıflığın ortasında güç gösteriyordu. Mevcut durumda ise kazançlarını artırdı ve 33,47 dolara kadar yükselmeyi başardı.

Çöküş sırasında en çok kazananlar (ilk 100 kripto). Kaynak: CoinMarketCap

Özellikle MultiversX, sharding ile en ölçeklenebilir Web3 ve merkezi olmayan finans (DeFi) ağlarından birini sunmak için sağlam temellere sahip. Altcoin, durumu, ağı ve işlemleri için tamamen uygulanan parçalama teknolojisine sahip tek proje.

Monero (XMR) ‘sokakta’ primle işlem görüyor

Bu arada Monero, merkezi borsalarda işlem gören ana akım piyasada günlük %5’in üzerinde kayıp biriktiriyor. Bununla birlikte, Monero Sokak Fiyat Endeksi’ne göre, gizlilik odaklı kripto para birimi alternatif ve merkezi olmayan borsa piyasalarında güç gösteriyor. Çöküş sırasında XMR, TradingView endeksine göre 148 dolardan işlem görürken, dolar karşısında 177 dolarlık borsa kuruyla “sokak” piyasalarında yaklaşık %20 primle işlem görüyor. Prim devam ettiği sürece bu durum bir arbitraj fırsatı yaratıyor.

Monero sokak fiyat endeksi. Kaynak: monero.boats

Sokak fiyat endeksi, Monero’nun Haveno’daki diğer para birimlerine karşı son borsa kuru kullanılarak hesaplanır. Son olarak, yatırımcıların önümüzdeki günlerde kripto varlıkları için artan volatilite beklemekte ve kaldıraç pozisyonlarında ekstra dikkat gerekiyor. Bu kripto para birimleri şu anda güç belirtileri gösterse de, özellikle likiditesi nispeten düşük bir piyasa göz önüne alındığında, her şey bir anda değişebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir